Nowy AF-S NIKKOR 105MM F/1.4E ED

Posted on Posted in Fotografia, obiektyw

Nikon zaprezentował nowy obiektyw z rodziny portretówek, tym razem to AF-S NIKKOR 105MM F/1.4E ED.nikon_afs_105_1_4_e_nikkor_lens--original

Doskonałe nie tylko optycznie, ale i pod kątem rezultatów obiektywy 85mm f/1.4 zostały uzupełnione o nowego „geniusza”. Konstrukcja bazuje na doświadczeniu modelu NIKKOR 105 mm f/2.5, jednak posiada zupełnie nowy układ optyczny, który zapewnia niezwykły poziom ostrości, kontrastu i rozdzielczości w całym obszarze kadru. Znając osiągi przodków nie mamy powodu wątpić w deklaracje firmy Nikon.

O dodatkach typu powłoka nanokrystaliczna ograniczająca flary i odblaski, czy silnik falowy (SWM) zapewniający natychmiastowe i ciche ostrzenie nie wypada nawet wspominać. Te elementy są niezbędne w tej klasie obiektywów Nikkor. Zatem tylko dla dziennikarskiej  dokładności dodajemy informacje o soczewkach ze szkła o superniskiej dyspersji (ED) i powłoce fluorowej chroniącej przednią i tylną soczewkę. O tej ostatniej warto dodać, że skutecznie odpycha kurz, zabrudzenia, wodę i tłuszcz. Z pewnością ta cecha zostanie doceniona przez zaawansowanych użytkowników.

nikon_nikkor_afs_105mm_f1_4e_nanocrystal_primelenses--original

 


W naszej ofercie znajdują się zdjęcia portretowe, wykonywane w studio lub w plenerze za pomocą między innymi obiektywu 85mm f/1.4.

 

Zapraszamy do kontaktu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *